british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 19/03/2021

Instagram ve WhatsApp’a İngiltere ve Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor

Facebook’un en popüler uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger’a erişimde sorun yaşanmaya başlandı. İngiltere de dahil olmak üzere pek çok önemli bölgede bu uygulamalara erişim problemleri yaşandığı bildiriliyor.

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre sosyal medya uygulaması Instagram’da ana sayfa akışı yenilenmiyor, mesajlar iletilmiyor ve diğer pek çok özellik çalışmıyor. WhatsApp için de benzer şekilde mesajların iletilmediği, sesli ve görüntülü çağrıların çalışmadığı aktarılıyor.

Sorunun Facebook sunucularından kaynaklandığı düşünülüyor:

Yaşanan sorundan kaç kişinin etkilendiği ya da neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Ancak ilk raporlar, sorunun Facebook sunucularından kaynaklanabileceğini ve ciddi boyutta olabileceğini gösteriyor.

123 binden fazla kullanıcı, Instagram ile ilgili sorun yaşandığını platforma bildirirken, WhatsApp için 23 binden fazla kullanıcı ve Facebook Messenger için ise 5 binden fazla kullanıcı platformlarla ilgili sorun olduğunu sosyal medya devlerine raporladı.

Yeni gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

WhatsApp ve Instagram normale döndü [Güncelleme]

WhatsApp ve Instagram’da yaşanan erişim problemlerinin ortadan kalktığı ve durumun tekrardan normale döndüğü bildiriliyor. Kullanıcılardan gelen son raporlar, erişimde herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular