british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 05/04/2022

Kinder Sürpriz çikolata yumurtaları salmonella korkuları nedeniyle geri çağrıldı

İngiltere Gıda Standartları Ajansı (FSA), yumurtaların 57 vakanın bulunduğu ve bunların dörtte üçünden biraz fazlasının beş yaş ve altı çocuklar olduğu “salmonella salgınıyla potansiyel bir bağlantısı” olduğunu söyledi.

Ebeveynler, olası salmonella varlığı nedeniyle çocuklarına Kinder Surprise çikolatalı yumurtalar vermemeleri konusunda uyarılıyor.

Kinder markasının sahibi Ferrero, 11 Temmuz 2022 ile 7 Ekim 2022 arasında son kullanma tarihi olan tek tek 20 gr’lık yumurtaları ve üçlü paketler halinde gelenleri geri çağırdı.

Geri çağırma, Ferrero’nun satışlarda bir artış umduğu Paskalya’dan haftalar önce geldi.

Geri çağırmayı doğrulayan FSA, “Bu, bir salmonella salgınıyla olası bir bağlantıyla bağlantılıdır. Bu vakaların bir kısmı küçük çocuklardır.”

“Daha fazla hastalık riskini azaltmak için tüketiciler, geri çağırma uyarısında listelenen ürünleri yememeli ve çocukların ebeveynleri veya velileri, içindeki risk tavsiyelerine uymalıdır.”

İngiltere’nin Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), daha önce İngiltere Halk Sağlığı, tweet attı: “Ferrero, olası salmonella varlığı nedeniyle seçilmiş Kinder Sürpriz yumurta gruplarını geri çağırdı.

Ajans ayrıca, ürünlerden birini satın alan kişileri geri ödeme için Ferrero ile iletişime geçmeye teşvik etti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular