british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 27/07/2021

Kırmızı listede olmasına rağmen tatil tercihleri hala Türkiye

Post Office tarafından yapılan araştırmaya göre Pound’un Euro karşısında değer kazanması medeniyle İngilizler için bütün ülkelerde tatil ucuzlarken, en çok ucuzlayan destinasyon ise Türkiye’nin Marmaris bölgesi oldu. Aile tatilinde ucuzlukta Marmaris’i Bulgaristan’ın Sunny Beach’i ve Portekiz’in Algarve’si izledi.

Turizm Gazetesi’nde yayınlanan habere göre, Post Office Travel Money Araştırma sonuçlarını değerlendiren  Posta Ofisi Seyahat Parası Başkanı Nick Boden, şunları söyledi:

EN UCUZ ÜLKE

“Türkiye şu anda İngiliz hükümetinin kırmızı seyahat yasağı listesinde yer alıyor ancak pound karşısında Türk Lirası’nın değerinde devam eden düşüş, Türkiye’yi son aylarda en çok satan destinasyonlardan biri haline getirdi. Bu da İngilizlerin ülkeye seyahat etmeye istekli olduklarını gösteriyor. Türk Lirası’nın zayıflığı, Türkiye’yi Sahil Barometresi için anket yapılan 14 destinasyon arasında en ucuzu yaptı. En iyi tatil beldesi Marmaris 58.80 pound ile son fiyat karşılaştırmasının yapıldığı 2019 yılına göre yüzde 24.4 düşüş kaydetti. En ucuz ikince destinasyon olan Bulgaristan’ın Sunny Beach beldesindeki fiyatlar ise 2019 yılına  göre yüzde 16.5 düştü.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular