british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 14/10/2022

Koronavirüs dönemindeki devlet garantili kredilerinin bir kısmı geri ödenmeyebilir!

İngiltere Ulusal Denetim Ofisi (National Audit Office – NAO), hükümeti, izin planını ve serbest meslek gelir destek planını (SEISS) başlatırken hataları ve sahte iddiaları önlemek için daha fazlasını yapmadığı için eleştirdi ve milyarlarca sterlin geri alınmadan kalabileceği konusunda uyardı.

Toplamda, NAO tarafından mali paketlere ilişkin son rapora göre, 4,5 milyar sterlin yanlışlıkla veya sahtekarlıkla talep edildi, hükümetin acil koronavirüs desteği için harcadığı 96,9 milyar sterlin toplam maliyetinin yaklaşık yüzde 4,6’sı.

Bu tahmin bile, 3,2 milyar sterlin ile 6,3 milyar sterlin arasında değişen dolandırıcılık ve hata rakamlarıyla “önemli ölçüde belirsizliğe” tabidir.

Ulusal Denetim Ofisi başkanı Gareth Davies, hükümetin sorunu çözmek için “yeterli kaynakların” mevcut olmasını sağlaması gerektiğini söyledi.

İzin ve serbest meslek programları milyonlarca iş kaybını önlerken, “salgın sırasında gelirleri artan insanlara milyarlarca dolar gitti ve milyarlarcası dolandırıcılık ve hatada kaybedildi” dedi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular