british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 18/09/2022

Kraliçe’nin cenaze töreni için olağanüstü güvenlik önlemleri

Kraliyet Ailesi üyelerinin yanı sıra çok sayıda devlet liderinin katılacağı Westminster Abbey Kilisesi‘ndeki cenaze töreni öncesi on binlerce polis memuru, Londra’da görevlendirildi. Güvenlik güçlerinin vardiyaları uzatıldı, izin günleri iptal edildi.

Silahlı polisler, keskin nişancılar, arama köpekleri, CCTV güvenlik kameraları, atlar ve helikopterlerin yer alacağı şimdiye kadarki en büyük güvenlik operasyonlardan birinin sorumluluğunu ise Metropolitan Polis Teşkilatı üstleniyor.

96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe’nin cenaze töreni hazırlıkları kapsamında, telefon kulübeleri ve çöp kutuları elle aranıyor, gerekli görüldüğü durumlarda kapatılıyor.

Silahlı polisler, keskin nişancılar, arama köpekleri, CCTV güvenlik kameraları, atlar ve helikopterlerin yer alacak

Yarın parlamentodaki Westminster Hall’den resmi cenaze töreninin yapılacağı Westminster Abbey Kilisesi’ne getirilecek Kraliçe’nin tabutunun arkasında başta oğlu İngiltere Kral 3. Charles olmak üzere diğer Kraliyet ailesi üyeleri yürüyecek.

Yaklaşık 2 bin kişinin yer alacağı kilisedeki resmi cenaze törenine katılacaklar arasında, ABD Başkanı Joe Biden, Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki gibi çok sayıda üst düzey isim bulunuyor.

Öte yandan, Kraliçe Elizabeth’in yarınki cenaze törenine, Rusya, Belarus ve Myanmar davet edilmedi, İran’a ise büyükelçi düzeyinde davet gönderildi.

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe Elizabeth’in cenaze törenini, ülke ve dünya çapında milyonlarca kişi de canlı yayından izleyebilecek.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular