british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 06/11/2022

Kuzey İrlanda seçimleri anlaşmazlık nedeniyle iptal edildi

Birleşik Krallık’ın Kuzey İrlanda Bakanı Chris Heaton-Harris, geçen hafta “Kuzey İrlanda’da bu yıl ikinci kez bölgesel parlamento seçimlerinin yapılacağını” söylemişti.

Kuzey İrlanda Bakanı Chris Heaton-Harris, yaptığı yazılı açıklamada, parti liderleriyle görüşmelerinin ardından aralık ayında seçimlerin yapılmayacağını kaydetti.

Ortak yönetimin oluşturulması için son tarih olan 28 Ekim Cuma günü anlaşma sağlanamaması üzerine gece yarısı yeniden parlamento seçimlerinin yapılması çağrısında bulunduğunu hatırlatan Bakan Chris Heaton-Harris, o tarihten bu yana bölgedeki siyasi partilerle ilişkilerini sürdürdüğünü söyledi.

Bakan Chris Heaton-Harris, iş ve toplum temsilcileri dahil, Kuzey İrlanda’da çok sayıda kişiyle görüşmeler yaptığını kaydederken, “Şu anda bir seçimin etkisi ve maliyeti konusundaki samimi endişelerini dinledim. Artık aralık ayında veya festival sezonu öncesinde bölgesel parlamento seçimlerinin yapılmayacağını doğrulayabilirim. Mevcut mevzuat, bir seçim için bir tarih belirlememi gerektiriyor ve önümüzdeki hafta sonraki adımlarımı belirlemek için parlamentoda bir açıklama yapacağım” şeklinde konuştu.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular