british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 12/04/2022

Londra Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ailere finansal yardımda bulanacak

Londra Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ‘The Cost of Living Hub’ birimi, Londra’da geçim sıkıntısı çeken ailelere finansal destek ve danışma servisleri alanında yardım kollarını uzatacak.

Online olarak servis verecek platform, özellikle ülke çapında artan enerji giderleri sonrasında başlatılan bir girişim olmakla beraber, Londra Büyükşehir Belediyesi (City Hall), hali hazırda bazı verilere göre Londralıların %34’ünün ev faturalarını ödemekte zorlandığını belirtti.

Söz konusu sosyal verilerin özellikle azınlık etnik grubundan aileleri, sosyal kiracıları ve engelli bireyleri direkt olarak etkilediği belirtildi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaşam maliyetinin gittikçe yükselen dinamikleri, Londralıları gittikçe zorlaşan bir yükün altına sokmaktadır.

İşte bu yüzden borç sorunuyla mücadele eden Londralılar için Debt Free London projesine maddi destekte bulunarak, herkesin 24 saat boyunca ücretsiz tavsiye alma hakkının arkasında duruyorum.

Nitekim, maalesef gittikçe pahalılaşan hayata dur demek için ulusal çapta bir eforun gerektiğini de hatırlatarak hükümetin gerekli işlemleri yapması için çağrıda bulunuyorum”

Debt Free London, 24 saat boyunca 0800 808 5700 adresinden telefonla ulaşılabilmekle beraber aynı zamanda Whatsapp üzerinden de hizmet vermektedir.

Ulusal Enerji Eylemi (National Energy Action) CEO’su Adam Scorer, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, milyonlarca Londralı evlerinde fatura tutarlarının %50’lik bir dilimde yükseldiğini görecekler. Londralılar için fiziksel ve ruhsal zorluklara yol açabilecek bu dönemde Londra Büyükşehir Belediyesi’nin ön ayak olduğu yardım mekanizmalarını destekliyoruz.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular