british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 17/03/2022

Londra Hackney’deki “LTN” regülasyonları kalıcı hale gelecek

Hackney Gazette platformunun kaleme aldığı bir makalede söz konusu LTN değişikliklerinin London Fields’da artan sokak suçlarına ve trafik kazalarına sebebiyet vermesinden ötürü büyük rahatsızlık doğduğunun altı çizildi.

Eylül 2020’de Hackney Belediyesi tarafından bölge sakinlerinin daha fazla yürümesi ve bisiklet kullanması aracılığı ile trafiğe kapatılan sokaklardan oluşan LTN yeniliklerine dair Hackney Belediyesi de bazı açıklamalarda bulundu.

Belediye, yerel basın ile paylaştığı bir bildiride özellikle bölgedeki okulların çevresindeki hava kirliliğinin önüne geçme çerçevesinde pozitif gelişmeler olduğunu belirtti.

Londra Hackney LTN haritası

Nitekim, Hackney Gazette’in öne sürdüğü bazı delege raporlarına göre London Fields LTN düzenlemelerine yüzde 64’lük bir oranda negatif tepkinin geldiği belirtildi.

Raporlar ayriyeten bölgedeki LTN trafik regülasyonlarının sıkışık araba trafiğinin önüne geçtiğini ve hava kirliliğiyle mücadelede olumlu etkileri olduğunu da ifade etti.

Hackney Belediyesi Ulaşım Departmanı’ndan Cllr. Mete Çoban açıklamasında, LTN regülasyonlarının hava temizliğine önemli katkıda bulunurken özellikle Dalston Lane ve Graham Road noktalarındaki trafiğin izlenilmesinin gerekli olduğunun altını çizdi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular