british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 03/06/2022

Londra merkezli “NeoBank Kroo” 33 milyon dolar tatırım aldı

Kripto para sektörü tüm hızıyla gelişirken şirketlere yapılan yatırım miktarı artmaya devam ediyor. Son olarak Londra merkezli Neobank Kroo, B Serisi fonlama turunda 26 milyon euro (33 milyon dolar) yatırım almayı başardı. Şirket bu yatırım ile birlikte ürünlerini geliştirecek ve yeni pazarlara açılacak.

NeoBank Kroo C serisi yatırım turu da yapacak

Neobank özelliklerinin yanı sıra Kroo, her bir müşteri için ağaç dikme yönlendirme planı gibi “toplumsal açıdan bilinçli” girişimler sunarak ve kârının bir kısmını sosyal amaçlara adayarak kendisini rakiplerinden farklılaştırdığına inanıyor. Bankanın şu anda ön ödemeli kartının 23.000 kullanıcısı bulunuyor.

Bu son yatırım turu hakkında konuşan CEO Andrea de Gottardo ise şu ifadelere yer verdi:

“Toplanan para, cari hesabımızın piyasaya sunulmasını, kredi teklifimizin geliştirilmesini ve şirketin büyümesini desteklemede uzun bir yol kat edecek. İngiltere’deki müşterilerimize hayatları üzerinde olumlu bir etkisi olacak yeni bir dijital banka sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz”

Son olarak Açıklamada, tura kimin yatırım yaptığı veya şirkete ne gibi bir değer biçtiği hakkında bilgi verilmedi. Kroo’nun bir sözcüsü, daha fazla bilgi talebine hemen yanıt vermedi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular