british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 14/09/2021

Londra’da Belediyeler, HIV’ye Karşı Kampanya Başlattı

Başlatılan kampanya, insanların HIV’den nasıl korunabileceğine odaklanıyor. Londra’daki yerel yönetimlerin işbirliği ile meydana gelen “Do It London” kampanyası, Londralılara HIV’nin önlenebilir olduğunu, HIV teşhisinden sonra tedavilerin bulunduğunu ve tedavilerin hastalığı önleme anlamına geldiğini hatırlatıyor.

Londra’daki yeni vaka sayısı 2015’ten 2019’a kadar yüzde 41 oranında azalmış olsa da HIV, başkentte hala büyük bir kamu sağlığı sorunu olarak görülüyor. Başkent Londra’da 37 bin kişinin HIV ile yaşadığı ve 2 bin 100 kişinin de henüz teşhis edilmemiş olmasına rağmen hastalığa sahip olduğu tahmin ediliyor.

HIV’yi önleme konusunda uygulanabilecek yöntemler şöyle belirtiliyor: “Düzenli HIV testi yaptırmak, kondom kullanmak, HIV önleyici ilaçlar kullanmak ve HIV pozitif olan hastaların da gerekli ilaç ve tedavileri aksatmaması.”

HIV’yi önleme konusunda daha detaylı bilgiler alabilmek ve ilgili sağlık servislerine doğrudan erişim linkleri için www.doitlondon.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular