british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 09/09/2021

Londra’da “iklim değişikliği haftası”

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, “Eğer iklim değişikliği kapsamında şu an harekete geçmezsek gençler bunun bedelini ileride ağır şekilde ödeyecek” dedi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, organizasyon dahilinde £50,000 Sterlinlik bir fonun da Bloomberg L.P sponsorluğunda gençler için kullanılacağını belirtti. Okulların açılması ve iş sezonunun gelmesi ile beraber iklim değişikliği gündemini daha sık irdeleyen Londra Belediyesi, hava kirliliği, tek kullanımlık plastik ürünler, orman yangınları, iklim değişikliği ve bioçeşitliliğin yok olma tehditi gibi küresel konulara dikkat çekecek etkinliklere daha çok yer vereceğini açıkladı.

1-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek iklim değişikliği haftasında aşağıdaki şekilde etkinlikler yer alacak:

  • Royal Institution tarafından kariyer günleri seminerleri
  • The Conservation Volunteers organizasyonu öncülüğünde fidan dikimi etkinliği
  • London College of Fashion tarafından düzenlenecek ‘sürdürülebilir moda defilesi’
  • Özel aktivite günleri

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eğer iklim değişikliği kapsamında şu an harekete geçmezsek Londralı gençler bunun bedelini ileride büyük şekilde ödeyecek. İklim değişikliği haftası ile gençlerimizin sesini duyurmaları için önlerini açacağız.”

Bloomber L.P ve Let’s Go Zero 2030 gibi önemki partnerlerin sponsorluğunda gerçekleşecek haftada, aynı zamanda 2030 yılına kadar sıfır karbon emisyonu sağlanma gündemine de değinilecek seminerler yer alacak.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular