X
ads120x600

Londra’da kiralar düşüyor! Peki siz ne kadar kira ödüyorsunuz?

2020’nin hareketli ve olumsuzluklarla dolu seyrinde içleri ferahlatacak bu haber, Londra’daki kiracıların yüzünü güldüreceğe benziyor.

Emlak ofisi Hamptons International, dünyanın en pahalı şehirleri arasında üst sıralarda yer alan Londra’da kiraların düşme eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Londra’nın merkezinde ev kiraları geçtiğimiz ay rekor bir düşüşe uğradı. Bu düşüşün ise geçen yıllarda tatilcilere kiralanan evlerin bu yıl yurt dışından turist akışı olmaması nedeniyle boş kalması ve genel olarak Londra’daki kiralıklara olan talebin azalması ve bu sebeplerle yüksek olan kiralık arzına karşılık bulunamamasından kaynaklı olduğu ifade ediliyor.

Hamptons‘un verilerine göre, Londra’nın merkezindeki evlerin Haziran 2020’deki kira bedeli, Haziran 2019’a göre %7,4 düşüş gösterirken, kiralık şehir içi ev sayısının geçen yıla göre %26 oranında arttı.

Londra’nın merkezindeki kadar olmasa da benzer bir trendi tüm şehir genelinde görmek mümkün. Londra genelinde piyasada bulunan kiralık ev sayısının Haziran ayında yüzde 14 arttığı ve kira fiyatlarının yüzde 4,5 oranında düştüğü, ve ilginç bir şekilde Londra’da kiralık mülklere olan talebin de geçtiğimiz ayda yüzde 9 düştüğü veriler arasında yer alıyor.

Hamptonsun verileri, ne ilginçtir ki İngiltere’nin diğer bölgelerinde hem talepte hem de kiralama maliyetinde bir artış bildiriyor. Bu durum analistlere uzaktan çalışmaya geçişin şu anda özellikle Londra’da kiralık piyasasında talep üzerinde olumsuz bir etki oluşturduğunu düşündürmekte.

Uzun lafın kısası, Londra’da kiralık ev aramak için şu an çok uygun bir zaman olabilir.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 1 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470