X
ads120x600

Londra’da “Lavanta Çiftliğini” gezmek ister misiniz?

Haftasonu "Lavanta" kokularıyla güzel bir vakit geçirmek ister misiniz?

Bu haftasonu rehberin’de size Londra Surrey bölgesinde bulunan “Mayfield Lavanta Bahçelerini” tanıtıyor olacağız.

Eğer henüz gitme fırsatınız olmadıysa hiç vakit kaybetmeden yapılacaklar listesine eklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Londra markeze yaklaşık bir saat uzaklıkta Surrey bölgesinde bulunan “Lavanta Bahçeleri” haftasonu için alternatif gezi rotalarından biridir.

Şehrin stresinden uzaklaşmak, bol oksijenli Lavanta kokuları solumak ve bir kaç kare’de fotoğraf çekmek isteyenler için en havadar yerlerden bir yer.

Lavanta Bahçeleri’ne ne zaman gitmeli?

Kısaca ziyaret etmek için en doğru zaman Haziran sonu ve Ağustos ortası.

Lavantalar Haziran ayının sonuna doğru çiçeklenmeye başlıyor.

“Lavanta Bahçeleri”nin en güzel hallerini görmek için Lavantalar’ın mor mor çiçek açtığı ve mis gibi koktuğu hasat öncesi dönem Haziran sonundan başlıyor Ağustos’un ortasına kadar.

Bu aylar arasında lavanta bahçelerinde parça parça hasat devam ettiğinden Temmuz ortasına kadar kırpılmamış tarlalar görebilme şansınız olabilir.

Mayfield çiftliği “Lavanta Bahçeleri”ni turizm’e açtığı için bahçelerin bazı bölümlerinde hasatı ağustos ayının sonuna bırakıyor.

Lavantaların çiçek açtığı dönemde mor renkli tarlalar fotoğraf çekimi için uygun alanlardır. Bu dönemde tarla ve civarında, yürüyüş, bisiklet ve fotoğraf çekimi aktiviteleri yapılabilir.

Hatta öyle ki bu bölümlerde Londra ve İngiltereyle özdeşlemiş koyan çiftlik yönetimi ziyaretçilerine fotoğraf çekmeler için fırsat sunuyor.

Lavanta Kokulu ürünler almadan ayrılmayın!

Lavantadan sadece parfüm, sabun veya deterjan esansları yapılmıyor. O kadar çeşitli kullanım alanı ve faydası var ki.

Gittiğinizde göreceksiniz, her türlü ürünün satışı Mayfield Çiftliği’nde yapılıyor. O kadar yol gidipde bir kaç organik “Lavanta Kokulu” ürünlerden almadan gelmeyin!

Lavanta’nın tespit edilen faydaları var

Lavanta bitkisi ve lavanta bazlı ürünler, sinirleri yatıştırmak, uyku bozukluklarını tedavi etmek, romatizma ve kas ağrılarını hafifletmek, akne tedavisi, saç köklerini güçlendirmek, ev ve giysilerden zararlı böcekleri uzak tutmak, güzel koku sağlamak gibi farklı kullanım alanlarına sahiptir. Ayrıca lavanta çayının güzel kokusu ve sakinleştirici etkisi de vardır.

Bir Hatırlatma “Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler”

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki lavantalar’da bal arılarıyla karşılaşmanız mümkün. Ama agresif bir mizaçları hiç yok. Yani o kadar arı olmasına rağmen insanlara hiç bulaşmıyor ve kendi hallerinde takılıyorlar. Ama arıya karşı alerjik bir yapınız varsa kesinlikle dikkat edin ve ilaçlarınızı yanınızda bulundurun. Aynı şekilde bizim gibi lavantaya karşı da alerjik olabilir, alerjik olduğunuzu o güne kadar bilmiyor bile olabilirsiniz. Bu nedenle eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz, tedbiri elden bırakmayın deriz.

“Mayfield Lavanta Bahçesi” Ziyaret Saatleri, Ücreti Nedir? Nasıl gidilir?

Yaklaşık 25 dönüm alana sahip olan “Mayfield Lavanta Bahçeleri” Londra’ya 15miles uzaklıkta Surrey bölgesinde bulunmaktadır.

Haziran’dan itibaren 31 Ağustos 2020’ye kadar hafta’nın 7 günü sabah 9am’dan Akşam 6pm kadar çiftlik ziyaret edilebilir.

Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Giriş ücreti kişi başı £4 pound, 16 yaşından küçükler için girişler ücretsizdir.

Özel arabayla gitmek isteyenler için,

Google Maps veya Navigasyon’dan aşağıdaki adres detaylarını veya posta kodunu girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çiftlik içinde otopark ücretsizdir.

Adres: 1 Carshalton Road, Banstead, SM7 3JA

Toplu Taşıma araçlarıyla nasıl gidilir?

Toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek isteyenler için 4 seçenek mevcut, bunların hangisi size uygunsa seçebilirsiniz.

Tavsiyemiz yola çıkmadan önce yolculuğunuzu Google Maps üzerinden planlayınız.

Seçenek A: London Victoria tren istasyonun’dan West Croydon’a gelebilir, ardından 166 numaralı otobüs ile “The Oaks Park” duırağında inerek çiftliğe ulaşabilirsiniz.

Seçenek B: London Victoria tren istasyonun’dan Sutton’a gelerek, S1 numaralı Bansted otobüsünü kullanın ve Woolpack durağında inin. Ardından 166 numaralı otobüsü ile “The Oaks Park” duırağında inerek çiftliğe ulaşabilirsiniz

Seçenek C: London Victoria tren istasyonun’dan Purley istasyonuna gelebilir, ardından 166 numaralı otobüs ile “The Oaks Park” duırağında inerek çiftliğe ulaşabilirsiniz.

Seçenek D: London Victoria tren istasyonun’dan Sutton’a gelerek, istasyon’dan taksiyle veya uber kullanarak direkt çiftliğe ulaşabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek Yerleri Mevut mu?

Çiftlik içinde Cafe ve Market mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi buradan alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda çiftliğin bazı bölgelerinde piknik masaları vardır. Bu belirtilen yerler haricinde “Lavanta Bahçesi” içinde piknik yapmak yasaktır.
Ayrıca ihtiyaçlarınızı gidebileceğiniz WC’ler(engelli wc dahil) içeride mevcuttur.

Fotoğraf ve Video Çekimleri

İçeride kişisel fotoğraf makineleriniz veya telefonlarınız ile çekeceğiniz fotoğraf ve videolar için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Rahatlıkla bol bol fotoğraf ve videolar çekebilir ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. BritishTurks hesaplarını etiketlemeyi unutmayın.

Peki ya profesyonel fotoğraf ve video çekimleri?

Her ticarette olduğu gibi Profesyonel “Düğün Albümü, Model ve Reklam Fotoğrafları, Stok Fotoğrafları ve diğer ticari fotoğraf-video” çekimlerinde ücret ödeyerek kayıt yaptırıyorsunuz. Ücret ödemeden ve izin almadan Profesyonel Fotoğraf – Video çekimleri yasak. Gizli gizli çekmeye çalışmayın başınız ağrıyabilir.

Profesyonel Fotoğraf-Video çekimleri hakkında şartları öğrenmek, kayıt yaptırmak için bu adresten iletişim sağlayabilirsiniz.

Aklınıza “Drone ile Fotoğraf-Video çekimi yapabilir miyiz?” sorusu geliyorsa malesef bu tamamen yasak. Kesinlikle izin vermiyorlar.

Çiftlikte neler yapmak yasaktır?

  1. Kesinlikle  kendi başına bahçelerden “Lavanta” toplamak yasaktır. Eğer toplarsanız cezayla karşılabilirsiniz, ayrıca topladığınız “Lavantaları” alamazsınız. İçeride “Lavanta” satışı yapılmaktadır, isterseniz satın alabilirsiniz.
  2. Malesef piknik yapmanız (BBQ dahil) kesinlikle yasaktır. Çiftlik içinde bulunan cafe ve market’ten ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Normalde dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasak, ama gitmeden önce sırt çantanıza biraz yiyecek içecek koyarsanız rahatlıkla içerde onlarıda tüketebilirsiniz.
  3. Kayıt yaptırmadan “Profesyonel Fotoğraf-Video” çekimleri yasaktır.
  4. Drone ile havadan görüntü çekmek malesef yasaktır.
  5. Yavru köpekler hariç, hayvan ile girilmesi yasaktır.(Not: Yavru köpekler içinde elinzde mutlaka bir poşet ile dışkılarını toplamak zorundasınız, tespit edildiği takdirde ceza alabilirsiniz.)

Bize Destek Olabilir misiniz?

BritishTurks olarak Birleşik Krallık‘da yaşayan vatandaşlarımız için içerikler hazırlıyoruz, şu anda sizlerden herhangi bir maddi beklentimiz yok. Sizlerden tek isteğimiz sitemizi ve haftasonu rehberini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız ve BritishTurks Instagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz ve arkadaş çevrenize tavsiye etmeniz olacaktır.

Sosyal Medya hesaplarımıza aşağıdakı adreslerden ulaşabilirsiniz.

❌ BritishTurks.com içerikleri kaynak gösterilerek veya gösterilmeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı işlem yapan kişi/kişiler için yasal başvuru hakkı saklı tutulmaktadır. ❌

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470