british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 10/11/2021

Londra’daki konut krizi birkaç yıl içinde çözülmeyecek

Bitişe dair çok az işaret gösteren bir konut krizinin ortasında, şehirdeki belediye binası bekleme listelerinde 250.000 kişi var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde talebi karşılayabileceğinden emin olup olmadığı sorulduğunda, Sadiq Khan MyLondon’a şunları söyledi: “Hayır. Hükümet bize destek vermedikçe konut krizini çözmemizin hiçbir yolu yok. Boş duran lüks çatı katı daireleri değil, doğru türde evler inşa etmemiz gerekiyor. İhtiyacımız olan finansmanın devlete maliyetini verdik. Ancak bakanların desteği olmadan konut krizine son vermeyeceğiz.”

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan

Londra Belediye başkanı Sadiq Khan, 2016 ile 2022 arasında 116.000 yeni ev inşa etmek için Whitehall’daki bakanlardan milyarlarca dolar, ayrıca 2021 ile 2026 arasında 35.000 daha fazla fon sağladı.

Ancak Büyük Londra Otoritesinin uygun fiyatlı evler inşa etmek için çok daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Belediye başkanı ayrıca, belediye kiracılarının evlerini satın alma hakkını sona erdirmek için solcu aktivistler ve Tom Copley’e ev sahipliği yapan kendi belediye başkan yardımcısı ile bir çatışmaya işaret etti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular