british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 29/05/2022

Londra’daki Tottenham Turks çetesinin firari lideri Moldova’da yakalandı

Londra polis teşkilatı MET’ten yapılan açıklamada, 39 yaşındaki İzzet Eren‘in 26 Mayıs günü yakalandığı belirtildi.

Türkiye vatandaşı olan İzzet Eren, 2015’te İngiltere‘de silahlı suçlardan ötürü 21 yıl hapis cezası almış ve Ağustos 2019’da Türkiye’de bir cezaevine sevk edilmişti.

Ancak Eren Türkiye’deki cezaevine gönderilmesinden bir ay sonra buradan kaçtı. Londra polisinin açıklamasında Eren’in Türkiye’de hangi cezaevinden kaçtığı belirtilmedi.

Polis şefi Fiona Mallen, İzzet Eren’in Moldova‘nın başkenti Chișinău‘dan İngiltere’ye iadesi için işlemlerin sürdüğünü belirtti.

Fiona Mallen “Bu olayda İzzet Eren’i bulmak için çok kapsamlı bir araştırma yürütüldü” dedi.

İzzet Eren 2015’te Londra‘nın kuzeyindeki Stamford Hill‘de dolu bir tabanca ve makineli tüfekle bir saldırı gerçekleştirmek üzereyken yakalanmıştı.

Cezaevine gönderilmesinin ardından, mahkemeye götürülürken İzzet Eren polis aracından kaçmaya çalışmış ancak başarısız olmuştu.

İzzet Eren 2015’te yakalanmadan önce de uyuşturucu ticareti ile ilgili suçlardan hüküm giymiş ve İngiltere’den sınır dışı edilmişti. Ancak İzzet Eren’in 2015’te bu kararı ihlal ederek İngiltere’ye dönmüş olduğu anlaşılıyor.

Londra polisi İzzet Eren’in “Türk suç örgütünün üst düzey bir üyesi” olduğunu ifade etti. İzzet Eren’in Türkiye’de de cinayetten arandığı belirtildi.

Londra Polisi, Tottenham Turks adlı çetenin, Londra’nın doğusundaki Hackney Turks çetesiyle kavgalı olduğunu ve 2009’dan bu yana iki çete arasında çok sayıda silahlı saldırı ve cinayet olayı yaşandığını aktardı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular