british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 10/10/2021

Manchester Maratonu bir yılın ardından yapıldı

Aşılama oranlarıyla birlikte pandemi tedbirlerinin gevşetilmesiyle İngiltere’de hayat normalleşiyor.

Ertelenen maratonlar, bu yıl yeniden düzenlenmeye başladı. Hem Londra‘da hem de ülkenin en büyük ikinci kenti Manchester‘da on binlerce kişi birer hafta arayla ülkenin en büyük iki maratonuna katıldı.

Londra ve Manchester maratonları birer hafta arayla gerçekleşti

Geçtiğimiz hafta sonu Londra maratonunun ardından, bugün gerçekleşen Manchester maratonu ilk kez yarı maraton ile aynı anda gerçekleşti.

Manchester Maratonu bir yılın ardından yapıldı

Yaklaşık iki saat sürdü

Hem Londra’da hem de Manchester’da koşucular 42 kilometre (26.2 mil) koşarak maratonu tamamladı. İlk olarak sabah 09.35’te başlayan maratonda başlangıç anı 9 kez belirli aralıklarla tekrarladı. En son 11.30’da gerçekleşen başlangıçta maratonu tamamlamak isteyen koşucular yaklaşık 2 saat koştu.

Maraton önce tekerlekli sandalye koşusu ile başlatıldı. Maratonu tamamlayan koşucular bitiş noktasında madalya ile ödüllendirildi.

Uzun süre sonra gerçekleşen maraton herkesi mutlu etti

İngiltere‘de en büyük ikinci, dünyada ise en büyük dördüncü maraton olarak bilinen Manchester Maratonu’nda, Britanya Kalp Vakfı (BHF), Birleşik Krallık Kanser Araştırmaları ve Ulusal Sağlık Servisine (NHS) yardım sağlayan The Christie gibi hayır kurumlarına bağış toplandı.

Old Trafford yakınlarından başlayan Manchester maratonu şehirde büyük coşkuyla karşılandı. Seyirciler alkış ve tezahüratlar eşliğinde koşucuları desteklerken, birçok yol da trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri maraton boyunca güvenlik önlemleri aldı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular