british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 01/07/2022

Northern line metrosunun gece seferleri geri dönüyor

Londra Ulaşım Departmanı (TfL), hattaki hizmetlerin başkentin gece ekonomisine daha fazla destek olarak Cumartesi gününden itibaren devam edeceğini söyledi.

Night Tube hizmetleri Kasım 2021’de Central ve Victoria hatlarında geri döndü ve Mayıs ayında Jubilee hattının geri dönüşüyle ​​daha da desteklendi.

TfL ayrıca bu yaz Piccadilly hat hizmetlerini yeniden açmayı planlıyor.

TfL, Ocak ayında başlayan Night Tube hizmetlerinde RMT grev eyleminin, sendikanın endüstriyel eylem görevinin sona erdiği bu yıl Aralık ayına kadar devam edeceğini söyledi.

Ancak, Merkez Hat üzerinde saatte en az iki trenin çalışmasıyla bunun “minimum kesintiye” neden olacağını iddia ettiler. TfL, Northern line gece hizmetlerinin yeniden başlamasına, Kennington ile Battersea Power Station arasındaki Northern line uzatma hattındaki trenlerin sıklığının iki katına çıkarılmasıyla desteklendiğini söyledi. Artık yoğun saatlerde saatte on iki tren çalışıyor.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan şunları söyledi: “Bu, başkentin pandemiden kurtulmasında bir başka dönüm noktasıdır ve başkentin inanılmaz gece hayatının tadını çıkarmak isteyen Londralılar ve ziyaretçiler için harika bir haber.’’

En Son Eklenenler
Popüler Sorular