british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 03/05/2021

Öğretmenin ‘Yanlış yapmışsın’ dediği resim internetten satışa çıkarıldı

İngiltere‘de altı yaşındaki Edie’nin öğretmeninin “Yanlış yapmışsın” diyerek beğenmediği ve annesinin Twitter paylaşımı sonrasında viral olan çizimi internetten satışa çıkarıldı. Her bir kopyası 12 sterline (yaklaşık 138 TL) satılan resimden elde edilen gelir, yaratıcı sanatları ve sanatçıları destekleyen Create isimli yardım kuruluşuna bağışlanacak.

Edie’nin annesinin öğretmene sosyal medya üzerinden isyan etmesi sonrası viral olan resim, Etsy sitesi üzerinden satışa çıkarıldı.

Edie’nin adına, EdiesArtSpace isimli bir Twitter hesabı da kuruldu. Bu hesaptan yapılan paylaşımda satılan resimlerden elde edilen gelirin Create isimli yardım kuruluşuna bağışlanacağı belirtildi; sanatseverlere isterlerse kuruma doğrudan bağış yapabilecekleri bir adres de verildi.

ANNESİ PAYLAŞMIŞTI

Edie’nin öğretmeni resim dersinde çizdiği manzara resmini “Yanlış yapmışsın” diyerek beğenmeyince, annesi Gemma Leighton Twitter’dan isyan etmişti. Leighton, çizimi paylaştığı mesajında “Altı yaşındaki kızım okul sonrası bir resim kulübünde bu muhteşem manzarayı çizdi. Sanat öğretmeni ona yanlış yaptığını söylemiş?! Sanatı yanlış yapamazsınız! Yapmayı en çok sevdiği şey sanat olduğu için o kadar üzüldü ki. Lütfen Edie’ye biraz destek verip resmini beğenir misiniz?” demişti.

THE KISS’DEN TATE GALERİSİ’NE, HERKES DESTEK VERDİ

Bu mesaj İngiliz sosyal medyasında viral olurken, Edie’ye binlerce kişiden destek gelmişti. The Kiss grubunun kurucularından Paul Stanley “Edie, sanatın harika! Sanatı ‘yanlış’ yapmak diye bir şey yoktur” diyerek altı yaşındaki çocuğa destek vermiş, Tate Galerisi de 4.7 milyon takipçili hesabından “Tablona bayıldık Edie!” mesajını paylaşmıştı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular