british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 08/09/2021

Prens William ve Kate Middleton’dan taht hamlesi

Çiftin pek çok alternatif düşündüğü belirtilse de Nicholl ve Erin Vanderhoof’un imzasını taşıyan Vanity Fair’deki haberde Kate Middleton ve Prens William‘ın Windsor’a, Kraliçe II. Elizabeth‘in yanına taşınabileceği ifade edildi. Söz konusu fikrin bizzat Kraliçe tarafından dillendirildiği de iddialar arasında yer alıyor.

Bir Kraliyet kaynağının şu ifadeleri kullandığı aktarıldı:

William ve Kate çok ciddi biçimde Windsor’a taşınmayı düşünüyor ve bu Kraliçe’yle konuşuldu. Büyük Windsor Kalesi’nde seçenekler mevcut ve kalenin 95 yaşındaki Kraliçe’ye yakın olması aileye mantıklı geliyor.

Kraliyet kaynağı ayrıca çiftin 2013’te 12 milyon poundluk bir maliyetle yenilenen Kensington Sarayı‘ndaki dairelerini de bütünüyle kapatmayacağını ekledi.

William ve Kate yakın arkadaşlarıyla, dikkate alınmadıklarını hissettikleri Kensington Sarayı’ndan ayrılmayı konuşuyor.

Kensington’ı Londra’daki evleri olarak tutmayı sürdürecek çiftin kırsalda yaşamayı tercih ettiği belirtildi.

Öte yandan Prens Philip’in ölümünden bu yana monarşinin geleceğinin aile içinde tartışma konusu olduğu ve Cambridge çiftinin Windsor’a taşınma planının bununla ilişkili olduğu aktarılıyor.

Londra’ya bir saat uzaklıkta bulunan Windsor Kalesi, Kraliçe’ye yıllarca haftasonu evi olarak hizmet etti. Ancak pandeminin ardından Windsor, Kraliçe’nin birincil ikametgahı haline geldi.

Bununla birlikte bir diğer Kraliyet uzmanı Penny Junor mayısta verdiği röportajda Prens William’ın Kraliçe Elizabeth’i örnek aldığını ve kral olmaya hazırlandığını iddia etmişti.

Kate Middleton ve Prens William’a yönelik basına yansıyan haberler çiftin monarşinin geleceği olarak görüldüğüne işaret ediyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular