british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 19/10/2021

Prens William’dan 1 milyon sterlinlik iklim ve çevre ödülü

Ünlüler, iklim değişikliği ile mücadele etmek için dünya çapında yeni fikirler ve teknolojiler bulmayı amaçlayan iddialı bir çevre programı olan “Earthshot Ödülü’nün” Londra‘daki törenine Prens William, Cambridge Düşesi Kate‘in davetlisi olarak katıldı.

Açıklanan kazananlar arasında, yerel vatandaşlara doğal ekosistemleri restore etmeleri için ödeme yapan bir projeye sahip Kosta Rika hükümeti ve süpermarketlerdeki gıdaları geri kazandırarak restoranlar ve ihtiyaç sahiplerine dağıtan “Gıda Atık Merkezleri” programı için Milano şehri yer aldı.

Ünlüler arasında aktörler Emma Thompson, Emma Watson ve David Oyelowo da vardı. Londra’nın kuzeyindeki Alexandra Palace’ta verilen ödüller öncesinde konuklardan “kıyafetlerini çevreci bir yaklaşımla seçmeleri” istendi ve Emma Watson, Oxfam yardım kuruluşunun 10 farklı gelinlikten yaptığı bir elbiseyle geldi.

Prens William’dan 1 milyon sterlinlik iklim ve çevre ödülü

Türünün en prestijli ödülü

Prens William ve eşi Kate’in hayır kurumu olan “The Royal Foundation“, Başkan John F. Kennedy’nin Amerikalıları aya gitmeye zorlayan ve ilham veren 1962 “Moonshot” konuşmasından esinlenerek geçen yıl Earthshot Ödülü’nü başlatmıştı.

2030 yılına kadar her yıl beş kazanana verilecek olan ödül, türünün en prestijli ödülü olarak kabul ediliyor. Her kazanan, fikirlerini geliştirmek ve büyütmek için 1 milyon sterlin (1.4 milyon $) değerinde bir hibe alıyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular