X
ads120x600

Sırbistan üzeri Türkiye’ye gidecek gurbetçiler için yeni açıklama

Sırbistan Hükümeti önceki kararını değiştirerek ülkeye karayolu ile geleceklerden Covid-19 testi istemeyeceklerini onayladı.

Avrupa’dan karayolu ile hersene tatillerini geçirmek için Türkiye’ye giden gurbetçilerin en çok tercih ettiği istimaketlerden biri olan Sırbıstan da hükümet yeni gümrük kararını açıkladı.

Sırbistan Hükümeti bugün bir karar verdi: Sınırlardan yarından itibaren Covid-19 testi olamadan geçilebilecek Sırbistan topraklarına giren herkese, virüsün hala dolaşmakta olduğu bölgeye girdikleri ve enfeksiyonu önlemenin yolları hakkında sağlık uyarıları verilecek, ancak zorunlu negatif teste artık ihtiyaç duyulmayacak.

Hükümet sözcüsü “Siyasi kararlar vermedik, bunu da yapmayacağız. Kriz Masasının (Bilim Kurulu) tavsiyeleri üzerine alınmış bir karardır, Bilim Kurulu bu kararları uygulamak için kuruldu, çünkü test ile ilgili pratik bir sorun var, yani covid-19 semptomları yoksa sonuç pek olumlu değil, insanların test edilmediği çok sayıda ülke var. Sınırlar için daha önce covid-19 önlemleri kapsamında Yabancı Yolcuların giremeyeceği, Hükümet komisyonunun daha önce almış olduğu kararı değiştirdik.” diye açıklama yaptı.

Kriz Masası (Bilim Kurulu), mevcut Epidemiolojik durumun analizine dayanarak bunu, iki gün önce Sırbistan Hükümetine önermişti.

Bugünkü Bakanlar Kurulu oturumunda, Sırbistan Hükümeti Kriz Masasının verdiği Korona virüsüyle mücadele için tavsiyelerini kabul etmeye karar verdi, böylece yarın 22 Mayıs’tan itibaren korona virüsleri veya özel izin için olumsuz bir teste gerek yok, Karar hem yerli hem de yabancı Yolcular için geçerli olacak.

Kriz Masası (Bilim Kurulu), mevcut Epidemiolojik durumun analizine dayanarak bunu iki gün önce Sırbistan Hükümetine önermişti.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470