british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 22/08/2022

Tatil dönüşü: Gelecek kampanyalara hazırlanmadan önce okumanız gerekenler

Kullanıcıların yeni yıl alışverişlerini her yıl daha da erken yapmaya başlamasıyla birlikte, yıl sonu kampanyalarında fark edilebilir etki yaratmak için pazarlamacıların hemen harekete geçmesi gerekiyor. Bu nedenle, başarılı olmanızı sağlamak için bu yaz okumanızın faydalı olacağı bir liste oluşturduk.

Listede, 2022’nin şimdiye kadar en sevdiğimiz uzun incelemelerine yer verdik. Ayrıca sizi nelerin beklediği konusunda fikir vermek için raporların her birinden bazı analizleri paylaştık.

Müşterileriniz için şu anda önemli olan konular

Ukrayna’daki savaş ve yükselen enflasyon Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yaşayanlar için yeni endişeler ve belirsizlikler oluşturuyor. Buna rağmen birçok ülkede insanlar, iki yıldan uzun süren pandemi kısıtlamalarının ardından dışarı çıkıp eğlenmek istiyor.

Bu duygu ikileminin tüketici davranışlarını nasıl şekillendirdiğini şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Yeni öncelikler: Kullanıcılar kendileri için gerçekten önemli olan konuları ele alıp önceliklerini yeniden sıralıyor. Örneğin, ilk sıraya sağlıklarını yerleştiriyorlar.
  • Hızla değişen talep: Kullanıcılar evdeki konfor alanlarından ayrılıp yeni deneyimlere kucak açtığından tüketici talebinde dalgalanma yaşanıyor.
  • Değer sağlamak önemli: Finansal belirsizlik dönemlerinde markaların müşterilere yardımcı olmasını ve gerçek değer sağlamasını bekleyen müşterilerin sayısı gittikçe artıyor.

Boston Consulting Group ve Google’ın yeni araştırması, müşteriler ve pazarlamacıların gizlilikle ilgili endişelerinin hiç olmadığı kadar fazla olduğunu gösteriyor.

Alışveriş yapanların ihtiyaçlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler

İhtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için internet ve mağaza alışveriş deneyimini bir araya getiren kullanıcılar daha önce hayal dahi edilmeyen şekillerde alışveriş yapıyor.

Bu ayrıntılı perakende kılavuzu, müşterilerinizle alışveriş yapmayı tercih ettikleri yerde buluşmanıza ve müşterileri pazarlamanızın ve tüketici deneyiminin merkezine yerleştirmenize yardımcı olacaktır.

Bazı önemli bulgular:

  • Alışveriş ilhamla başlar: Dünya genelinde tüketicilerin %48’i, alışveriş yapmak için internetteyken ilham aldıklarını söylüyor.
  • Alışveriş yerel bir deneyimdir: “Yakınımda şu anda açık olan yerler” aramalarının sayısında dünya genelinde yıldan yıla yüzde 400’ün üzerinde artış görüldü.
  • Alışveriş çok kanallı gerçekleşir: Bugünün müşterileri kanalsız bir dünyada yaşıyor. Müşteriler, uygun buldukları şekilde sitenizden, uygulamanızdan veya doğrudan bir reklam deneyiminin içinden alışveriş yapabilmeyi bekliyor.

Tüketicilerin gizlilik beklentilerini nasıl karşılayabilirsiniz?

Boston Consulting Group ve Google‘ın yeni araştırması, müşteriler ve pazarlamacıların gizlilikle ilgili endişelerinin hiç olmadığı kadar fazla olduğunu gösteriyor.

Gizlilik sağlamak için dikkate almanız gereken üç nokta bulunuyor:

  • Şeffaf olun: Kullanıcıların verilerini toplama ve kullanma şekliniz hakkında açık ve şeffaf olarak müşteri güveni oluşturun. Bu bilgileri güvende tutmaya ve müşterilerle bilgilerin tam olarak nasıl işlendiğine dair güçlü bir iletişim kurmaya odaklanın.
  • Değer oluşturmak için birinci taraf verilerini kullanın: Verilerini paylaşmaları karşılığında kullanıcılara faydalar sunun. Örneğin, müşterilere özel indirimler sunun veya gelen kutularına eğlenceli e-posta bültenleri gönderin.
  • Veri merkezli bir kuruluş oluşturun: Gizliliğin sıfırdan inşa edildiğinden emin olmak için dayanıklı teknoloji çözümleri ile ölçümlemeye öncelik vererek ve gelişen düzenleme ile sektör uygulamalarına hazırlıklı olarak uzun vadeli başarıya yatırım yapın.

Yaz aylarını kumsalda güneşin altında veya klimalı bir ofiste çalışarak geçiriyor olabilirsiniz. Nerede olursanız olun, bu inceleme ve araştırmaların yeni yıl sezonu ve yıl sonu kampanyalarınızı şimdiden planlamaya başlamanız için ilham olacağını umuyoruz.

Böylece müşterilerinizle, alışveriş için ilham almak üzere internete göz atmaya başladıkları andan satın alım gerçekleştirmeye hazır oldukları ana kadar etkileşime girebilirsiniz.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular