british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 16/10/2021

Thames Valley polisinden “Squid Game” açıklaması

İngiltere‘de bulunan bir otoyoldaki dikkat çeken tabelaya dair polis yetkilileri Twitter‘dan şaka yollu bir açıklama yaparak tabeladaki işaretlerin Netflix‘in popüler dizisi Squid Game’de görüldüğü gibi ölümcül çocuk oyunlarına yönlendirmediğini söyledi.

Slough kentinin yakınlarından geçen otoyoldaki tabelanın popüler dizide oyun davetiyelerinde gösterilen sembollere benzemesi sürücülerin kafasını karıştırınca polis memurları açıklama yapmak zorunda kaldı.

 

NME’nin haberine göre Thames Valley Trafik Polisi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

@TVP_Slough’daki M4’ün 5. kavşağında bulunan tabelayı takip etmenin sizi @netflix dizisi #SquidGame’e göstürmeyeceğini teyit edebiliriz. Bu sadece yol çalışmaları sırasında yönlendirme rotaları için kullanılan talimatlar… vay canına!

Thames Valley polisinden Squid Game açıklaması-1

Güney Kore yapımı Squid Game tüm dünyada büyük bir çılgınlık yarattı ve Netflix’in izlenme rekorlarını alt üst etti.

Dizi son çare olarak büyük bir nakit para ödülü kazanmak için ölümcül çocuk oyunları turnuvasına katılan yoksul kişileri konu alıyor.

Otoyolların sürücülerin kafasını karıştırmasının yanı sıra Squid Game’de karakterlerin giydiği kostümler 31 Ekim’de kutlanacak Cadılar Bayramı öncesinde kostüm arayan milyonlarca kişinin ilk tercihi oldu ve satışlarda patlama yaşandı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular