british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 25/01/2022

THY, Manchester’dan Antalya ve Dalaman’a direkt uçuşlara başlıyor

Türk Hava Yolları‘nın Antalya seferi 1 Nisan’da, Dalaman seferleri ise bir gün sonra 2 Nisan’da başlayacak.

Türk Hava Yolları Manchester Direktörü Osman Battal; “Bu yeni rota ile yolcularımızın talebine cevap verebiliyoruz. Türkiye’nin eşsiz tatil yerlerine kesintisiz olarak ulaşabilecekler. İster tatilci ister golf tutkunu olsun, tüm yolcularımıza Türk Hava Yolları ile unutulmaz anlar yaşatmak için can atıyoruz”

Antalya ve Dalaman, Türkiye’nin Turkuaz Sahili’ndeki en büyük çekim noktalarından ikisi. Bölge dünya standartlarında golf sahalarıyla ünlü olduğundan, Türk Hava Yolları yolcularına tüm uçuşlarda bir adet golf sopasını ücretsiz olarak uçurma seçeneği sunacak.

Türk Hava Yolları, uçaktaki yolcuların havayolunun ödüllü ikram seçeneklerinden ve uçak içi eğlence sisteminden yararlanabileceğini vaat ediyor.

Şu anda Türk Hava Yolları’nın Manchester Havalimanı’nda tek bir güzergahı var. İstanbul’a günde iki kez kesintisiz sefer. Antalya ve Dalaman’a olan iki yeni güzergahı sezonluk olarak belirlendi ve şu ana kadar uçuşların ne zaman biteceği konusunda kesin bir tarih açıklanmadı.

Manchester Havalimanı Genel Müdürü Karen Smart; “Türk Hava Yolları’nın Manchester Havalimanı’ndan Türkiye’deki en popüler iki tatil destinasyonumuza yeni direkt rotalar duyurduğunu görmek harika.

Pandeminin başlangıcından bu yana bir dizi havalimanı güvenlik önlemi alındı, tüm yolcularımızın ve personelimizin güvenliği bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor.”

THY, dördü LondraGatwick, LondraHeathrow, Birmingham ve Edinburgh olmak üzere toplam beş Birleşik Krallık havaalanında faaliyet göstermektedir.

Havayolunun en kapsamlı varlığı Londra-Gatwick Havalimanı’nda ve İstanbul’dan Antalya, Dalaman ve Bodrum’a aktarmasız uçuşlar mevcuttur.

Türk Hava Yolları 2022 Yazında pandemi öncesi yolcu seviyelerine ulaşmayı umuyor. Havayolu, 2019’da 74,3 milyon, 2021’de 44,8 milyon yolcu taşıdı.

Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın 2021 için 2019’dan daha güçlü bir finansal sonuç bildireceğini de kaydetti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular