british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 25/01/2022

Türk akademisyenler Londra’da resepsiyonda buluştu

Londra merkezli Circle Foundation adlı düşünce kuruluşunun düzenlediği “Türk Akademisyenler Resepsiyonu”na korona virüs önlemleri kapsamında sınırlı sayıda konuk davet edildi.

Birleşik Krallık’taki üniversitelerde eğitim veren 60’a yakın Türk akademisyen cuma akşamı verilen resepsiyonda buluştu.

Başkanlığını Enes Güzel’in üstlendiği ve bir buçuk yıllık geçmişe sahip oluşum tarafından düzenlenen resepsiyonun davetlileri arasında Türkiye’nin Londra Büyükelçi Müşteşarı Güneş Yeşildağ, Büyükelçilik ikinci katibi Selçuk Gedikli, Muhafazakar Parti Milletvekili ve İngiltere Parlamentosu Türk Dostluk Grubu üyesi Mark Pritchard (MP), dünyaca ünlü fizikçi Cambridge Üniversitesi Profesörü Mete Atatüre, Wolverhampton Üniversitesi İşletme Profesörü Sibel Yamak, Imperial Koleji Meme Kanseri Cerrahı Naim Kadoglou ve Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş ve alanında tanınmış birçok akademisyende vardı.

Circle Foundation’ın Türk akademisyenlere yönelik düzenlemiş olduğu etkinlik Londra’nın merkezinde yer alan Bloomsbury’deki 90 yıllık eğitim vakfı olan Good Enough College’de gerçekleşti.

Birleşik Krallık’taki üniversitelerde eğitim veren 60’a yakın Türk akademisyen cuma akşamı verilen resepsiyonda buluştu.

Resepsiyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren Circle Foundation Başkanı Enes Güzel, etkinliğin amacının Birleşik Krallık’taki Türk akademisyenler ile yeni bağlantılar oluşturmak, akademik çalışmalar için finansman olanaklarını araştırmak ve Türk akademisyenler arasında dayanışmayı sağlamak olduğunu söyledi.

Muhafazakar Parti milletvekili Mark Pritchard ise Türk akademisyenler tarafından böyle bir girişim başlatılmasının çok değerli olduğunu ve Birleşik Krallık’daki akademik çalışmalara büyük katkı sağlayacağı inancını taşıdığını söyledi.

Katılımcıların memnuniyetle ayrıldığı resepsiyonun ardından benzer etkinliklerin artarak devam etmesi kararlaştırıldı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular