british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 04/09/2021

Twitter, 2021 trend raporunu yayınladı

Rapor aracılığıyla Twitter, markaları ve pazarlamacıları gelişen tüketici sohbeti ve davranışı hakkında bilgilendirmeye yardımcı olmak ve ilgi düzeyini ve hızlı benimsemeyi teşvik ederek kalıcı tüketici ilişkileri geliştirmelerini sağlamak istiyor.

2021 Trendler Raporu, sohbetlere hâkim olan altı trendin arasında; “refah, yaratıcı kültür, günlük merak, tek gezegen, teknolojik hayat ve kimliğim” başlıkları bulunuyor.

Refah (Wellbeing): Geçtiğimiz yıl, kendimiz ve birbirimiz için bakıma öncelik vermenin çok önemli olduğunu gösterdi. Refahı, duygusal, fiziksel ve zihinsel sağlığa aktif odaklanma anlamına gelecek şekilde yeniden tanımladı.

Yaratıcı Kültür (Creator Culture): Kendi kendini eğitmiş, yetiştirmiş ve yeni bir dijital içerik oluşturucu sınıfının doğuşunu görebilen girişimciler çağındayız. Twitter aracılığıyla insanlar tutkularının peşinden gidiyor, becerilerini geliştiriyor, birbirlerine ilham veriyor ve ortak yetenekler ve ilgi alanları etrafında topluluklar oluşturuyorlar. “Benim eserim” hakkındaki konuşmalarda yüzde 77’lik bir artış ve “yan koşuşturma” ifadelerinde kayda değer bir artış oldu.

Günlük Merak (Everyday Wonder): Bu düşünürler ve kaşifler, inançları hakkında konuşmak, maneviyatla ilgili teorileri tartışmak ve paylaşılan deneyimlerde teselli bulmak için başkalarıyla paylaşır ve bağlantı kurar. Evrenle ilgili anlam ve merak etrafında dönen bu konuşmalar yüzde 30 oranında arttı.

Tek Gezegen (One Planet): Refahla ilgili artan endişelerle birlikte, insanlar da eylemlerinin çevre üzerindeki etkileri konusunda giderek daha bilinçli hale geldi. Tek Gezegen (One Planet) konuşmaları yüzde 32 arttı ve iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hakkındaki konuşmalar pandemi vurduğunda başlangıçta azalsa da tekrar artıyor ve daha acil ve eylem odaklı hale geliyor.

Teknolojik Hayat (Tech Life): Teknoloji, dijitalleşme, otomasyon, çoğumuz için hayatı basitleştirdi ve artık teknolojinin nasıl herkes için erişilebilir ve faydalı hale getirilebileceği konusunda artan bir bilinç var. Pandemi insanları evde tutmaya devam ederken, teknoloji ve onun hayatımız üzerindeki etkisi hakkındaki tartışmalar artıyor. Markalar, yeni ürün/hizmetlerinin hayatı nasıl kolaylaştırdığını göstererek insanların bunu tasavvur etmelerine ve buna uyum sağlamalarına yardımcı olabilir.

Kimliğim (My Identity): İnsanlar kendilerini daha fazla desteklenmiş hissediyor ve yüksek sesle yaşamayı kutluyorlar. Kimlik kavramları genişlemeye devam ettikçe, insanlar kim olduklarını tanımlamak ve ifade etmek için Twitter’da bir araya geliyor ve diğerlerini de aynı şeyi yapmaya teşvik ediyor. Kimlikle ilgili konuşmalar yüzde 61 arttı.

Marka-tüketici ilişkilerinin oluşturulduğu ve beslendiği Twitter’da bu trendler, markaların yeni ürün veya hizmetler sunmasına ve önemsedikleri sohbetler aracılığıyla tüketicilerle bağlantı kurmasına olanak sağlayacak.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular