british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 30/06/2021

Ülke şokta: Yaklaşık 2 bin corona vakası, Euro 2020 ile bağlantılı…

Euro 2020, geçtiğimiz yıl corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle ertelense de korkulan oldu. Futbol heyecanını statta yaşamak isteyen taraftarların bir kısmına corona virüsü bulaştı.

İskoçya Halk Sağlığı (PHS), ülkede Covid-19 olduğu tespit edilen bin 991 kişinin üçte ikisinin, 18 Haziran’da oynanan İngiltereİskoçya maçını izlemek için Londra’ya giden İskoç taraftarlar olduğunu açıkladı.

Vakaların 397’sinin Londra’da yer alan Wembley Stadyumu’ndaki maça izleyici olarak katıldığını bildiren PHS, 55 vakanın İskoçya’nın Glasgow kentinde oluşturulan futbol severlerin eğlenmek ve kutlama yapmak için bir araya geldiği “taraftar bölgesi” ile bağlantılı olduğunu bildirdi.

Ayrıca PHS, 38 vakanın Glasgow’da yer alan Hampden Park Stadyumu’nda oynanan İskoçyaHırvatistan maçıyla, 37 vakanın İskoçya – Çekya maçıyla bağlantılı olduğunu ifade etti.

PHS, Euro 2020 Covid-19 vakaları ile yakın temas haline olanlara yönelik tüm halk sağlığı önlemlerinin alındığından emin olmak için çalışmaların yürütüldüğüne de dikkat çekti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular