X
ads120x600

Video Konferans Uygulaması “Zoom”

Video Konferans Uygulaması Zoom, Corona Virüsünün Kazananı Oldu

Koranavirüs nedeniyle insanların Zoom uygulamasına yoğun ilgi göstermesi, şirketin piyasa değerinin yükselmesine neden oldu.

Tüm dünyada hızla yayılan Koranavirüsü, hayata dair hemen her alanı fazlasıyla etkilemiş durumda. Bu alanların başında ise iş hayatı geliyor. Salgının hızla yayılması pek çok şirketin çalışanlarını evlerine göndermesine neden oldu. Bu durum beraberinde yazılı ve görsel iletişim uygulamalarına olan ilginin artmasını sağlıyor. Sohbet uygulamaları olarak Slack ve Microsoft Teams’in kullanıcı trafiğinde artış olduğu daha önce açıklanmıştı.

Bu uygulamalardan bir diğeri ise video konferans platformu Zoom oldu. Son günlerde Zoom’un son derece yaygın olarak kullanıldığına tanık oluyoruz. Uygulama sayesinde kullanıcılar evlerinden video konferans düzenleyebiliyor ve çok sayıda kişi ile görüntülü görüşme gerçekleştiriliyor. Bu da uygulamanın piyasa değerinin artmasına neden oldu.

Zoom Video Conference

COVID-19’un etki alanını genişletmesi ile beraber çalışanlar birbirleri ile iletişiminde Zoom uygulamasını kullanmaya başladı. Öyle ki televizyon yayınlarında bile canlı yayınlara uzaktan bir konul alınırken Zoom uygulamasından faydalanılıyor. Uygulama ile aynı anda 99 kişi video konferans yöntemi ile etkileşime geçebilir. Son günlerde Zoom’un indirme sayılarında da büyük bir artış söz konusu.

İngiltere‘de Çok Kullan Uygulamalar Arasına Girdi.

Zoom uygulaması Londra genelinde evden çalışmaya başlayanlar içinde uygulama marketler’den en çok indirilen ve kullanılan uygulama oldu.

Eric Yuan Tarafından Kuruldu.

Zoom’un kısa süre içerisinde 20 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildiği belirtiliyor. Uygulamaya olan yoğun ilgi şirketin piyasa değerinin 42 milyara kadar çıkmasına neden oldu. Zoom’un kurucusu Eric Yuan’ın da kişisel servetini bu sayede artırdığı gelen bilgiler arasında. The Guardian’a göre Yuan kişisel servetine yalnızca bir ay içerisinde 4 milyar dolar kattı ve toplam servetini 7.9 milyar dolara çıkardı.

Eric Yuan Founder of Zoom

Eric Yuan uygulamaya dair hayallerinin, 1990 yılında Çin’de üniversitede okurken kız arkadaşını video konferansla görme fikri ile başladığını belirtiyor. Yuan bu hayalleri sayesinde Zoom’un temelini attığını söyledi. Zoom uygulaması iOS, Android ve PC platformlarında kullanılabiliyor.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470