british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 04/10/2021

WhatsApp, Facebook ve Instagram İngiltere’yle birlikte tüm dünyada çöktü

Zaman zaman çöküşleriyle hepimizi yarı yolda bırakan Facebook’un uygulamaları, geçtiğimiz dakikalarda yeniden çöktü. An itibarıyla WhatsApp ve Instagram’a erişim sağlanamıyor. Bununla birlikte her iki platformun da internet sitelerine erişimde de sıkıntı yaşanıyor. Sorunun kaynağı henüz bilinmiyor.

Üç platformun da çökmesiyle birlikte kullanıcıların anlık şikâyetlerini bildirdikleri Downdetector platformundaki şikâyet sayısı ani bir yükselme yaşadı.

WhatsApp’tan açıklama geldi

WhatsApp, paylaştığı açıklamada “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” ifadelerini kullandı.

Instagram ve Facebook’un açıklamaları

Facebook, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” denildi.

Instagram da paylaştığı mesajda “Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız.” ifadelerine yer verildi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular