british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 17/01/2022

YouTube’da bir video ilk kez 10 milyar izlenmeyi geçti

Yakın zamana kadar YouTube’da en çok izlenen video olan “Despacito”, yerini Pinkfong “Baby Shark – Kids’ Songs & Stories” adlı çocuklara yönelik olan YouTube kanalının “Baby Shark Dance” isimli videosuna bıraktı.

Yüklendiği andan itibaren sadece bir buçuk ay içinde yaklaşık 2 milyar görüntülenmeye ulaşan video, geçtiğimiz günlerde 10 milyar görüntülenmeye ulaşmayı başardı. Bu başarının ardından YouTube kanalının sahibi ve yapım şirketinin CEO’su Min-seok Kim, Baby Shark’ın tüm dünyayı birbirine bağlayan bir eser olduğunu dile getirdi.


Baby Shark’ın bu başarısının ardında parçanın kolay takip edilen, ağıza takılan, kolay hatırlanan ve çocukların kolayca söyleyebildiği bir özellik taşımasının yatması muhtemel. Diğer bir yandan da Pinkfong’un bir animasyon şirketi olduğunu düşünecek olursak, çocukların ilgisini çekecek renkli animasyonlar yapıp dikkatleri üzerinde toplayabildiği de bir gerçek.

Pinkfong bu başarıyı nasıl yakaladı daha fazla tartışılabilir ama her nasılsa çocukların ilgisini nelerin çektiğini evrensel bir düzlemde analiz etmiş olsa gerek. Baby Shark’ın müzikal açıdan en iyi parça olmadığı ama hedef kitlesine en doğru biçimde hitap eden parçalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular