british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 11/09/2021

İngiltere “Balenciaga” satışa çıkarttığı çantayı konuşuyor

Dünyaca ünlü lüks giyim ve aksesuar markası Balenciaga’nın piyasaya sürdüğü yeni çantalar sosyal medyanın gündemine oturdu.

İngiliz medyasının da sayfalarına taşıdığı çanta, Balenciaga tarafından bin 150 sterlin’e satışa konuldu.

“Büyükannemin Çantası”

Pazar çantası olarak tabir edilen alışveriş çantalarına benzetilen çantanın ön yüzünde Balenciaga logosu yer alıyor. Mavi, beyaz ve kırmızı kareli çantanın dana derisi olduğu belirtiliyor.

Balenciaga, İtalya’da üretilen çantanın fiyatından dolayı sosyal medyada alay konusu oldu. Birçok kullanıcı, evlerinden benzer poşetlerin fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarına yükledi. Bir Twitter kullanıcısı, “Bu, büyükannemin sahile giderken yemeğimizi taşıdığı çantaya benziyor” diyerek çantayla ilgili yorumunu dile getirirken, bir diğeri de “Bunu ben doğmadan önce kullanıyorlardı” sözleriyle çantanın fiyatına atıfta bulundu.

Amazon’da çantanın benzeri sadece 2,70 pound

Balenciaga tarafından üretilen çantanın benzeri Amazon’da sadece 2,70 pound’a satılıyor. Balenciaga’nın çantası ise Amazondaki müadillerine göre yüzde 42 bin 492 daha pahalı

Daha önce, yine Balenciaga tarafından tanıtılan sarı bir ceket 2 bin 890 sterlinlik fiyatıyla sosyal medya gündemine oturmuştu. Çoğu kullanıcı, ceketi, ‘park görevlisi üniforması’ veya ‘sünger Bob’a benzetmişlerdi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular