british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 03/05/2021

İngiltere’de sosyal mesafe kaldırılıyor

Koronavirüs salgınına karşı çok sıkı önlemler almanın yanı sıra aşılama sürecini de büyük bir süratle sürdüren İngiltere’de normale dönüş devam ediyor…

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, ülkede pub, restoran ve tiyatro ile sinemaların 21 Haziran’dan sonra açılacağını duyurdu. Gazeteye konuşan kaynaklar, “en az 1 metre” olan sosyal mesafe uygulamasının da bu tarihten itibaren uygulanmayacağını söyledi.

Gazete, buna rağmen maske kuralının halen geçerli olacağını da duyururken, mekanların ve işletmelerin 15 ay sonra ilk kez tam kapasiteyle açılacağı belirtildi.

The Times, “Sinema ve tiyatrolara giden izleyicilerin etkinlik boyunca maske takması zorunlu hale getirilirken ayrıca mekanların havalandırma ve giriş sistemlerinde de çok ciddi kurallar olacağı tahmin ediliyor” ifadesi yer aldı.

İngiltere’de önlemlerin hafifletilmesinin ardından yaşam normale dönmeye başladı

Londra‘nın önemli eğlence merkezlerinden biri olan Soho‘da hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Covid-19 önlemlerinin kaldırılmaya başlamasının ardından Londralılar restoran, kafe ve barlara akın etti. İşletmelerin açık hava bölümlerinde oturan insanların mesafe kuralını dikkate almadığı görüldü.

Ülkede, Covid-19 önlemlerinin kaldırılmasına yönelik açıklanan 4 aşamalı yol haritasına göre, 12 Nisan’da başlayan normalleşmenin ikinci aşamasıyla temel ihtiyaç malzemeleri satanların yanında daha fazla işletme yeniden açılmıştı.İkinci aşamada berberler, mağazalar, kütüphaneler yeniden açılmış, restoran ve barların teraslarında müşterilerine servis yapmasına izin verilmişti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular