british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 20/03/2021

Londra’da Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi.

İngiltere‘de binlerce kişi, hükümetin koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uyguladığı tedbirleri protesto etmek için başkent Londra‘da sokaklara dökülürken, 13 kişi tutuklandı.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele eden ülkelerden İngiltere’de salgına yönelik alınan tedbirler protesto edildi. Hükümetin salgın ile mücadele kapsamında uyguladığı tedbirleri protesto etmek için başkent Londra’da binlerce kişi sokaklara döküldü. Hyde Park’ın önünde toplanan göstericiler, “Virüsten değil Westminster’dan korkun”, “Çocuklarımızın hayatını mahvetmeyi bırakın” yazılı pankartlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Protestocuların çoğunun maske takmadığı görüldü.

Protestoya müdahale eden polisin, 13 kişiyi tutukladığı belirtildi. Metropolitan polisi, protestoculara dağılmaları için çağrıda bulunarak, “Yetkililer gerekli olduğu takdirde bir ceza bildirimi veya tutuklama gibi yaptırımlar uygulayacaktır” dedi.

Londra’da Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi.

Eylemciler BBC’ye Yürüdü

Salgın konusunda yalan haber yapmakla suçladıkları BBC‘ye de yürüyen eylemcilere polis müdahalede bulundu.

Öte yandan Oxford Caddesi ve Parlamento Meydanı boyunca yürüyen göstericiler arasında eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn‘in kardeşi Piers Corbyn’in de bulunması dikkat çekti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular