british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 05/10/2022

Bakanlar emeklilik yaşını 68’e yükseltmeyi planlıyor

Ancak The Sun, bakanların bu yükselişi 2030’ların ortalarına getirmeye hazırlandığını anladığını ve uzmanların 2035’in seçilen yıl olabileceğini tahmin ettiğini söyledi. Hükümetin, mali piyasaların desteğini artırmaya yardımcı olmak ve hazine için ekstra 6 milyar sterlin üretmek için Noel’den önce bir karar vermesi bekleniyor. 4 Ekim Salı günü Sky News’te Başbakan Liz Truss’a emeklilik yaşını 67’den önce kaldırıp kaldırmayacağı soruldu ve bunu reddetmeyi reddetti:

Truss, “Benden henüz alınmamış her türlü karar hakkında spekülasyon yapmamı istiyorsunuz. Çok zor bir uluslararası durumla, yavaşlayan bir küresel ekonomiyle karşı karşıyayız, bu yüzden evet, bu sorunları çözmek için ne gerekiyorsa yapacağım.” Sir John Cridland tarafından yapılan önceki bir inceleme, genç işçilerin 69 yaşına kadar işte kalmaları gerekebileceğini ima etti.

Eski emeklilik bakanı Steve Webb şunları söyledi: “Bu, Hazine odaklı bir karar ve insanların çalışma hayatları kadar piyasalarla da ilgili olabilir. Piyasalara güven vermek isteyen bir hükümet için daha agresif bir program bir seçenek olabilir.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular