british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 11/10/2021

Easyjet aylar sonra Antalya uçuşlarına başladı

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarması ile birlikte harekete geçen Easyjet ve Easyjet Holidays, Türkiye operasyonlarına başladı. Cumartesi günü sabah saatlerinde İngiltere’den havalanan Easyjet’in uçağı, Easyjet Holidays’in İngiliz tatilcilerini Antalya’ya getirdi. Fraport TAV Antalya Havalimanı’na gelen İngiliz turistler Easyjet’in Türkiye’deki partneri Diana Travel tarafından karşılanarak otellerine yerleştirildi.

Burak Tonbul: Kış ve golf paketleriyle yaz satışlarına katkısı olacak

Konu hakkında bir açıklama yapan Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, Easyjet’in ilk misafirlerinin Antalya’ya geldiğini hatırlatarak “İlk İngiliz misafirlerimizi karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği üzere Easyjet, Türkiye’ye ciddi bir operasyon hazırlığındaydı. Pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle bu operasyonlar ertelenmek durumunda kaldı. İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarması ile İngiltere operasyonlarının önü açıldı. Operasyonun başlamasının özellikle önümüzdeki yaz sezonu satışlarına ve Antalya’nın da kış ve golf paketlerine çok katkısı olacaktır” dedi.

İngiliz turist sayısı daha da artacak


Easyjet ve Easyjet Holidays’in operasyonlarının devam edeceğini ifade eden Burak Tonbul, İngiltere pazarının Türkiye için çok önemli ve daha da geliştirilmesi gereken bir pazar olduğunu söyledi. Tonbul, “İngiltere pazarı özellikle Ege Bölgesi için çok önemli bir kaynak pazar. Son yıllarda İngiliz turistler Antalya bölgesine de güzel bir ilgi gösteriyordu. Pandemi ile birlikte bu ilgi yavaşlasa da ilerleyen sezonlarda İngiliz turistler Antalya’ya daha fazla gelecektir. Bu potansiyeli artırmak için Easyjet ve Easyjet Holidays’in operasyonları bizim için çok değerli. Aksi bir durum olmazsa Antalya’daki İngiliz turist sayısı ilerleyen dönemde daha da artacaktır” diye konuştu.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular