british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 18/07/2021

İngiliz prensler ‘unvan’ için savaşıyor

İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın, kardeşi Prens Edward ile geçen nisan ayında hayatını kaybeden babaları Prens Philip’in “Edinburgh Dükü” unvanını almak için rekabete girdi. Prens Philip’in veliaht prensin halihazırda artı unvanı olması sebebiyle kendi Edinburgh Dükü unvanını ölmeden önce en ufak çocuğu Prens Edward’a bıraktığı ama Galler Prensi Charles’ın bu mirası kardeşine vermemekte kararlı olduğu belirtildi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan kraliyete yakın bir kaynak, Charles’ın gelecekte babasının bu unvanıyla daha pozitif hayırsever iş yapma fırsatını yakalayayıp halkta “modern monarşi” kavramını pekiştirmeyi planladığını söyledi. Charles’ın hayırseverlik portföyünün kral olduğu zaman için düzenlendiğini gösteren kaynak, “Charles’ın planına tarafından gelecekte çalışan kraliyet üyesi sayısı azalacak. böylece Charles, çalışan kraliyet üyelerinin unvanlarını yeniden düzenliyor ve babasının unvanını Edward’a vermemekte istikrarlı” dedi.

Öte taraftan, Charles’ın bu unvanı Edward’ın istemesine karşın kendisinin sahiplenmesinin perde peşinde kıskançlık olabileceği düşünülüyor. Charles’ın Prens Philip’in kendisini sürekli eleştirip katı bir eğitim sisteminde yetiştirirken ona vermediği tüm sevgiyi Edward’a verdiğini düşünerek babasından “bir şeyler edinmek istediği” bahis ediliyor. Edward ise Prens Philip’e servet kalan bu unvanı kendisinin taşımasının adil olduğunu düşünüyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular