british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 17/05/2022

Kraliçe Elizabeth tahttaki 70. yılını Platin Jübile etkinliğiyle kutladı

Son dönemde sağlık sorunlarıyla kamuoyundan uzak kalan ve etkinlikte neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Kraliçe’ye eğlence dünyasından önemli isimler eşlik etti. Amerikalı oyuncu Tom Cruise, Kraliçe için özel bir konuşma yaparken efsane oyuncu Helen Mirren, Kraliçe I. Elizabeth‘i canlandırdığı bir performans sergiledi.

Kraliçesi II. Elizabeth, tahttaki 70. yılı nedeniyle gerçekleştirilen Platin Jübile etkinliğine katıldı. Sağlık sorunlarıyla bir süredir mücadele eden ve davetlere katılamayan 96 yaşındaki Kraliçe, keyifli görünüyordu.

Eğlence sektöründen isimlar katıldı

Windsor Kalesi’nde düzenlenen etkinliğe elindeki bastonuyla katılan Kraliçe’ye İngiltere’den birçok önemli isim eşlik etti. İngiliz efsane oyuncu Helen Mirren ve Damian Lewis’ın yanı sıra Amerikalı oyuncu Tom Cruise da misafirler arasındaydı.

Platin Jübile kutlamaları kapsamında düzenlenen bu ilk etkinlikte, Kraliçe’nin neşeli tavırları dikkat çekti.

Geleceği kesinleşmemişti

Sağlık sorunları gerekçesiyle parlamentoda açılış konuşmasını yapamayan ve üç gün sonra Windsor’daki at gösterisine katılan Kraliçe’nin bu etkinliğe katılıp katılmayacağı son dakikaya kadar kesinleşmemişti.

Tezahüratlarla karşılaştı

Etkinliğe kraliyet aracıyla varan ve 5 binden fazla insanın tezahüratıyla karşılanan Kraliçe’ye en genç oğlu Prens Edward eşlik etti.

Kraliçe, buz mavisi desenli bir elbise ve gri renkte ince bir şal tercih etti.

Kraliçey’e Övgü

Etkinliğe katılan Hollywood aksiyon filmlerinin sevilen ismi Tom Cruise, Kraliçe’nin İngiltere ve dünya tarihine katkılarıyla ilgili özel bir konuşma yaptı.

İlk kraliçe Elizabeth’i canlandırdı

İngiliz oyuncu Helen Mirren, sahnede Kraliçe I. Elizabeth’i canlandırdığı bir performans sergiledi. İngiltere tarihinin önemli bir figürü olan Kraliçe Elizabeth, İspanyol Armadası zaferiyle biliniyor.

Mirren, 2007 yapımı The Queen filminde Kraliçe II. Elizabeth’i canlandırmıştı. Oyuncuya 2003 yılında İngiltere’nin en prestijli unvanlarından “Dame” verildi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular