british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 27/10/2021

Kraliçe Elizabeth’in sağlığından endişe ediliyor: “Çalışma rutini değiştirilecek”

Kısa süre önce hastaneye kaldırılmasıyla gündeme gelen Kraliçe II. Elizabeth‘in resmi törenlere artık başka bir Kraliyet üyesiyle birlikte katılacağı ve hükümdarın sağlığına yönelik endişeler nedeniyle Kraliyet’in çalışma rutininde bir dizi değişiklik yapmaya hazırlandığı iddia edildi.

Page Six‘in haberine göre 95 yaşındaki Kraliçe yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle yaptıracağı “ön testler” için geçen hafta Kuzey İrlanda’ya düzenleyeceği geziyi iptal etmişti.

Kraliçe Elizabeth’in sağlığından endişe ediliyor: “Çalışma rutini değiştirilecek”

Öte yandan The Telegraph‘a konuşan kaynaklar Kraliçe her ne kadar Windsor Kalesi’ndeki “hafif işlerini” yürütmeye devam etse de Kraliyet ailesinin yeni bir çalışma modeli üzerine kafa yormaya başladığını söyledi.

Kraliçe’nin endişe veren sağlık sıkıntıları nedeniyle görünüşe göre Kraliyet ailesi onun herhangi bir resmi törene yalnız başına katılmasını istemiyor.

Törenlerde kendisinin dışında en az bir başka Kraliyet üyesinin de yer alması Kraliçe’nin olası acil durumlarda katılımını iptal etmesine olanak tanıyacak.

Kraliçe Elizabeth doktorlarının tavsiyesi üzerine pazar düzenlenen kilise ayinine de katılmadı ve gelecek etkinliklerde yer alıp almayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kraliçe’nin durumuna dair konuşan bir başka kaynaksa şunları söyledi:

Majesteleri’ne aile üyelerinin eşlik etmesi alışılmadık bir durum değil.

Bu süreçte birçok Kraliyet üyesinin üstüne düşen sorumluluğu yeerine getireceği ve daha yoğun görev alacağı belirtildi. Özellikle Prens William ve Kate Middleton’ın Kraliçe’ye eşlik etmekten memnuniyet duyacağı ifade edildi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular