british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 01/11/2022

Londra’da “Sigarayı Bırakma” projesi başlatıldı

Londra Tütün İttifakı (London Tabacoo Alliance – LTA), ortak kuruluşların Londralıların sağlığına öncelik vermek, daha fazla dumansız ortamları teşvik etmek ve sigara içmeyle bağlantılı sağlık eşitsizliklerini azaltmak için birlikte daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için geçen hafta başlatıldı.

Ortaklar arasında halk sağlığı müdürleri, Sağlık İyileştirme ve Eşitsizlikler Ofisi, NHS, belediyeler, Greater London Authority, gönüllü kuruluşlar ve akademik kurumlardan temsilciler bulunmaktadır.

Londra’daki NHS England tıbbi direktörü Chris Streather şunları söyledi: “Sigara içmek muhtemelen nüfusumuza en önlenebilir zarara neden olan şeydir. 20 yıl önce halka açık yerlerde sigara içilmesini kısıtlama konusunda gerçek adımlar attık.

Ancak o zamandan beri, fark yaratan çok büyük şeyler yapmadık. Hala sigara içen çok sayıda insan var ve endişe verici bir şekilde sigara içen çok sayıda hamile kadın var.

Bu nedenle, özellikle pandemiden kurtulurken, çok sayıda insana zarar vermemek için yapabileceğimiz şeylere odaklanmak için şimdi gerçekten iyi bir zaman.”

Londra Sağlık İyileştirme ve Eşitsizlikler Ofisi Bölge Direktörü Profesör Kevin Fenton şunları söyledi: “Bölgesel tütün ittifakları işe yarıyor. Ülkenin diğer bölgelerinde oldukça etkili olduklarına dair harika örneklere sahibiz ve şimdi buradan Londra’ya getirmek için öğrenme ve uzmanlığı getirmeye hevesliyiz. İttifak sayesinde, şu anda şehirde neler sunulduğunu, boşlukların nerede olduğunu ve birlikte çalışarak bu boşlukları doldurmaya nasıl yardımcı olabileceğimizi anlayabileceğiz ve parçalarımızın toplamından daha fazlası olduğumuzdan emin olacağız.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular