british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 16/03/2022

Otobüste bıçaklanan 16 yaşında ki çocuk hayatını kaybetti

Polis, başkentin doğusundaki Chadwell Heath’te 14 Pazartesi günü saat 16.00’dan kısa bir süre önce gencin yaralandığını ve Salı sabahı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı. Ailesine bilgi verildi ve cinayet soruşturması başlatıldı.

18 yaşındaki bir adam cinayete teşebbüs şüphesiyle önce yakınlarda tutuklandı ve gözaltında tutuluyor. Geçen yıl Londra’da rekor sayıda genç şiddetli ölümlerle karşılaştı ve Metropolitan Polisi tarafından kaydedilen 30 cinayet, 2008’de 29’luk bir önceki zirveyi geçti. Baş Müfettiş Paul Trevers şunları söyledi: ‘Bugün Chadwell Heath’te bıçaklanan genç bir adam aldığı yaralardan öldü. Kurban sadece 16 yaşındaydı ve ailesinin bu korkunç zamanda çektiği acıyı sadece hayal edebiliyorum. Düşüncelerim onlarla ve etkilenen herkesle.

 

Bunun yerel toplulukta ne kadar derinden hissedileceğini biliyorum ve sizi rahatlatmak ve sorularınızı yanıtlamak için devriye gezen fazladan memurlar olacak. Lütfen endişeleriniz hakkında yetkililerle konuşun – sizi dinlemek için oradalar ve yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.” Bir kişi cinayet şüphesiyle tutuklandı ve cinayet dedektifleri tarafından kapsamlı bir soruşturma yapılacak. Londra genelinde şiddet suçları azaldı ama bu, şiddetten etkilenenler için teselli değil. Bir polis memuru olarak şiddet suçlarıyla tek başımıza mücadele edemeyeceğimizi biliyorum, herkesin birlikte çalışması gerekiyor. “İster polise silah taşıyanları anlatmak olsun, ister gençlerle bıçaklı suçların tehlikeleri hakkında konuşmak olsun, hepimizin yaptığı şey bir fark yaratabilir.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular