british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 26/10/2022

Türk DJ Koray Alpergin’in ölüm nedeni açıklandı

Radyocu ve DJ Koray Alpergin (43), 13 Ekim Perşembe günü İstanbul’dan kendisini ziyarete gelen kız arkadaşı Gözde Dalbudak ile birlikte kaçırılmıştı.

Gözde Dalbudak hiçbir yara almadan bulunurken, Koray Alpergin’in cesedi ise kaybolduktan iki gün sonra, 15 Ekim’de Londra’nın kuzeydoğusundaki Loughton bölgesinde ormanlık bir alanda bulunmuştu.

Yapılan otopsi sonucunda Koray Alpergin’in dövülerek öldürüldüğü belirlendi.

Raporda, ölüm sebebinin boğulma, kafaya sert cisimle vurulmaktan kaynaklı travma, iç organlarda ve kaburgalarda hasar olduğu belirtildi.

“Yara izleri ve kesikleri var”

Olayla ilgili gözaltına alınan 25 yaşındaki Ali Kavak, 55 yaşındaki Erdoğan Ulçay ve yaşı nedeniyle adı açıklanmayan 17 yaşındaki diğer zanlı mahkemede cinayetle suçlandı.

Ağır Ceza Mahkemesi Old Bailey’de görülen davada savcı Nicholas Hearn, “Beyaz maskeler takan zanlılarca bir minibüse bindirildiler, bir mekâna götürüldüler ve burada zorla tutuldular.

Alpergin kötü bir şekilde dövüldü ve öldürüldü. İki gün sonra, 15 Ekim Cumartesi, cesedi bölge sakinleri tarafından ormanlık alanda bulundu. Ceset çıplaktı, üzerinde yanıklar, yara izleri ve kesikler vardı” dedi.

Profil fotoğrafını değiştirdi

Cinayetin yanı sıra adam kaçırmayla da suçlanan üç zanlının, suçlamalara yanıt verecekleri 6 Ocak’ta yapılması beklenen duruşmaya dek tutuklu kalmasına karar verildi.

Asıl yargılamanın ise gelecek yıl 18 Eylül tarihinde başlaması kararı alındı. Polis, 55 yaşındaki bir başka zanlının ise kasım ayı ortasına kadar kefaletle serbest bırakıldığını doğruladı.

Metropolitan Teşkilatı Türk Polis Derneği de cinayetle ilgili bilgisi olanların polisle irtibata girmesi çağrısında bulundu. ‘Beykozlu Tuncay’ olarak bilinen Koray Alpergin’in babası Tuncay Alpergin ise sosyal medyada paylaştığı profil fotoğrafını kaldırıp yerine oğlu Koray Alpergin ile olan fotoğrafını koydu.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular